ДЕРЖАВНА СЛУЖБА
ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ УКРАЇНИ

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ


Щодо Керівництва FATF з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів
Державною службою фінансового моніторингу України перекладено та розміщено на офіційному вебсайті Керівництво Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів.
У жовтні 2018 року FATF оновив свої стандарти для уточнення застосування вимог до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму  шляхом внесення змін до Рекомендації 15 та додавання двох нових визначень до Глосарію FATF. 
Зазначене Керівництво розроблене з метою практичногозастосування Рекомендацій FATF для країн та компетентних органів влади, а також для постачальників послуг з переказу віртуальних активів та інших підзвітних суб’єктів, що залучені до діяльності із віртуальними активами, в тому числі фінансових установ, таких як банки та професійні учасники ринку цінних паперів.
Документ описує весь спектр зобов’язань, що застосовуються до постачальників послуг з переказу віртуальних активів та до віртуальних активів у відповідності до Рекомендацій FATF, а також підкреслює необхідність розуміти ризики відмивання коштів та фінансування тероризму, що пов’язані з їх діяльністю, і вживати відповідних пом’якшувальних заходів з метою їх зменшення.
Наведені у Керівництві приклади національних підходів до регулювання та нагляду за діяльністю постачальників послуг з переказу віртуальних активів покликані запобігти використанню віртуальних активів для відмивання коштів та фінансування тероризму.
З Керівництвом FATF з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів можна ознайомитися на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі «Організація фінансового моніторингу» / «Рекомендації міжнародних організацій».
 
Прес-служба
Держфінмоніторингу
presa@sdfm.gov.ua
www.sdfm.gov.ua