О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 19.04.2019
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
: : Новини
24.04.2018  Версія для друку

Інформування про результати роботи Держфінмоніторингу за І квартал 2018 року

Державною службою фінансового моніторингу України як підрозділом фінансової розвідки України вживаються посилені заходи практичного характеру щодо протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Зокрема, у І кварталі 2018 року Держфінмоніторингом підготовлено 207 матеріалів (з них 116 узагальнених матеріалів та 91 додатковий узагальнений матеріал), які направлено до:

   органів прокуратури 49матеріалів (з них 8 узагальнених матеріалів та 41 додатковий узагальнений матеріал);
   Державної фіскальної служби України 63 матеріали (з них 48 узагальнених матеріалів та 15 додаткових узагальнених матеріалів);
   органів внутрішніх справ 34 матеріали (з них 26 узагальнених матеріалів та 8 додаткових узагальнених матеріалів);
   Служби безпеки України 35 матеріалів (з них 21 узагальнений матеріал та 14 додаткових узагальнених матеріалів);
   Національного антикорупційного бюро України 26 матеріалів (з них 13 узагальнених матеріалів та 13 додаткових узагальнених матеріалів).
У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 29,6 млрд. гривень.
Держфінмоніторингом продовжується активна робота стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна,в тому числі Януковичем В.Ф., його близькими, іншими посадовцями та пов’язаними з ними особами.
Вказана робота проводиться в рамках продовження поглиблених заходів, вжитих у 2014-2017 роках щодо блокування, арешту та конфіскації в дохід держави коштів в еквіваленті 1,5 млрд дол. США.
Так, Держфінмоніторингом у І кварталі 2018 року рік передано до правоохоронних органів 43 таких матеріали (13 узагальнених матеріалів та 30 додаткових узагальнених матеріалів), зокрема до:
   Національного антикорупційного бюро України  – 26 матеріалів;
   органів прокуратури України – 16 матеріалів;
   органів Служби безпеки України – 1 матеріалів.
У вказаних матеріалах сума підозрілих фінансових операцій, які можуть бути пов’язані із легалізацією (відмиванням) коштів або з учиненням іншого кримінального правопорушення, становить15,3 млрд. гривень.
Відповідно до законодавства України, Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.
Так, у І кварталі 2018 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 20 матеріалів (з них 11 узагальнених матеріалів та 9 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України, в тому числі:
   4 узагальнені матеріали, які містили інформацію, зокрема з мережі Інтернет щодо збору чи надання коштів на благодійність та допомогу терористичним та сепаратистським угрупуванням. Такі матеріали передано до Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України;
   1 узагальнений матеріал, пов’язаний із підозрами у здійсненні фінансових операцій особами причетними до діяльності ІДІЛ або інших екстремістських груп, що мають протизаконні зв’язки на території України. Такий матеріал передано до Служби безпеки України.
У І кварталі 2018 року Держфінмоніторингом у 9 випадках використовувався, передбачений законодавством, інструмент зупинення фінансових операцій осіб, які за інформацією правоохоронних органів можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму.
З метою підвищення ефективності міжнародного співробітництва, у першому кварталі 2018 року головним акцентом у діяльності Держфінмоніторингу була розробка плану дій щодо удосконалення національної системи фінансового моніторингу за результатами 5-го раунду оцінки України Комітетом Ради Європи MONEYVAL.
В рамках посилення міжвідомчої координації, Держфінмоніторингом організовано проведення четвертого і п’ятого засідань Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, на яких презентовано Звіт Комітету MONEYVAL та схвалено проект Плану дій стосовно удосконалення національної системи фінансового моніторингу, який направлено до Кабінету Міністрів України.
Також у звітному періоді Держфінмоніторингом проведено 4 наради із зацікавленими органами стосовно обговорення актуальних питань та узгодження спільної позиції щодо запровадження нової адміністративної звітності або внесення змін до існуючих форм звітності з питань запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансування тероризму.
В частині методологічної складової організації фінансового моніторингу, Держфінмоніторинг активно продовжував здійснювати заходи щодо взаємодії із суб’єктами первинного фінансового моніторингу, зокрема:
   представники Держфінмоніторингу взяли участь у 26 освітніх заходах, проведених для більш ніж 960 осіб;
   проведено сорок п’яте засідання Робочої групи з розгляду проблемних питань суб’єктів первинного фінансового моніторингу – небанківських установ та аналізу ефективності заходів, що вживаються ними для запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
Разом з тим, Держфінмоніторинг активно взаємодіяв з громадськістю, зокрема Громадською радою при Держфінмоніторингу, а також посилив співпрацю з Нотаріальною палатою України, з якою 1 березня ц.р. було підписано Меморандум про загальні засади співробітництва.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 601-р «Про реалізацію Стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року» була надана Кабінету Міністрів України узагальнена інформація щодо стану виконання плану заходів на 2017-2019 роки з реалізації вказаної Стратегії.
Крім того, у рамках здійснення координаційних заходів Держфінмоніторингом було підготовлено національний Звіт про стан запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення у 2017 році, який в березні направлено до Верховної Ради України.
 
Прес-служба
Держфінмоніторингу
presa@sdfm.gov.ua
www.sdfm.gov.ua

Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

01.03.2018
УКРІНФОРМ


Ігор Черкаський, голова Держслужби фінансового моніторингу: «Фінансова система має відповідати глобальним стандартам, інакше економічне зростання неможливе»

29.08.2017
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

29.06.2017
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

02.03.2017
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНСТВО З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ


Переможці на зайняття посад державної служби категорії «А» за 28.02.2017 року

Лист Адміністратору Архів подій RSS