О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 23.01.2020
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
 : : Реагування на критику
16.02.2012  Версія для друку


 

Реагування на критику
 
з\п
Джерело, що оприлюднило критику, та порушена проблема
Детальний зміст інформації
Реагування органу влади на проблему
1.
Всеукраїнською асоціацією автомобільних імпортерів і дилерів розповсюджено повідомлення про додаткові вимоги Державної служби фінансового моніторингу України до суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж автомобілів за готівку на суму, що дорівнює чи перевищує 150 тис. гривень. (далі – суб’єкти)
 
Повідомлення наступного змісту було розповсюджено на багатьох веб-сайтах в мережі Інтернет.
Суть зауваження зводилась до наступного:
1. Суб’єкти начебто не повинні ставати на облік у Держфінмоніторингу України, оскільки не здійснюють операцій за готівку.
2. Держфінмоніторинг України начебто вимагає від суб’єктів проводити ідентифікацію своїх клієнтів і з’ясовувати джерела походження їх коштів на покупку авто.
Крім того, повідомлення такого характеру були озвучені на кількох телевізійних каналах («1+1», «ТВі»).
04.02.2012 Держфінмоніторинг України на власному веб-сайті розмістив свою позицію стосовно критики на його адресу (http://sdfm.gov.ua/news.php?news_id=1935&lang=uk).
 
06.02.2012 відбулась зустріч Голови Державної служби фінансового моніторингу України Сергія Гуржія та генерального директора  Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олега Назаренка.
Під час зустрічі обговорено нагальні питання взаємодії Держфінмоніторингу України та Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, а також перспективні напрямки співпраці у майбутньому.
В ході зустрічі Голова Державної служби фінансового моніторингу України акцентував увагу на обов’язках суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють продаж автомобілів за готівку на суму, що дорівнює чи перевищує 150 тис. гривень, визначених у Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».
У свою чергу, генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів поінформував про особливості роботи автосалонів в Україні.
За результатами проведеної зустрічі досягнуто домовленість про укладання меморандуму про співпрацю між Держфінмоніторингом України та Всеукраїнською асоціацією автомобільних імпортерів і дилерів. Також, сторони домовились про систематичні зустрічі з метою взаємного інформування про вжиті заходи та вирішення поточних питань.
Найближчим часом заплановано проведення круглого столу з членами Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів для роз’яснення вимог законодавства у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
Крім того, сторони наголосили, що відповідно до національного законодавства подання суб’єктами, які здійснюють продаж автомобілів за готівку, інформації до Держфінмоніторингу України здійснюється виключно за власним рішенням суб’єкта та лише у разі наявності підозр, що операції пов’язані з відмиванням коштів або призначені для фінансування тероризму.
Інформація про зазначену подію була розміщена на веб-сайті Держфінмоніторингу України (http://sdfm.gov.ua/news.php?news_id=1936&lang=uk) та Урядовому веб-порталі (http://kmu.gov.ua/kmu/control/uk/publish/article?art_id=244937683&cat_id=244277212).
 
07.02.2012 перший заступник Голови Державної служби фінансового моніторингу України Фещенко О.Ю. надав інтерв’ю  українському телевізійному каналу «1+1» з питань виконання Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».
Під час вказаної зустрічі журналістів насамперед поінформовано про основні завдання, покладені на Держфінмоніторинг України зазначеним Законом, у тому числі, як органу регулювання і нагляду за суб’єктами підприємницької діяльності, які здійснюють продаж автомобілів за готівку на суму, що дорівнює чи перевищує 150 тис. гривень.
Крім того, в ході зустрічі надані відповіді на численні запитання, пов’язані з проведенням Держфінмоніторингом України перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу щодо виконання ними законодавства у сфері протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму.
У цьому контексті журналістів також поінформовано про результати проведеної керівництвом Держфінмоніторингу України зустрічі з генеральним директором Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів, на якій обговорено шляхи подальшого співробітництва.
На завершення, Олексій Фещенко поінформував про результати діяльності Держфінмоніторингу України в частині виявлення схем відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, та співпраці з правоохоронними органами.
Інформація про зазначену зустріч розміщена на веб-сайті Держфінмоніторингу України (http://sdfm.gov.ua/news.php?news_id=1940&lang=uk).
Зазначене інтерв’ю було висвітлено телеканалом «1+1» того ж дня в його телепрограмі «ТСН».
Крім того, інтерв’ю такого ж змісту були надані керівництвом Держфінмоніторингу України телеканалам «ТВі» та «UBR».
 

Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

18.12.2019
ZN,UA


Протидія "відмиванню" коштів: наздоганяючи Захід

16.07.2019
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України

01.07.2019
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України


СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»

14.05.2019
OBOZREVATEL


Отримала світове визнання: топ успіхів Держфінмоніторинга України

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

Лист Адміністратору Архів подій RSS