О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 27.01.2020
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
 : : Міжнародне співробітництво
29.10.2012  Версія для друку


 Державна служба фінансового моніторингу України активно співпрацює з провідними міжнародними організаціями та спеціалізованими іноземними установами, які опікуються питаннями протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, такими як Група з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF), регіональні організації за типом FATF - Спеціальний комітет Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів (MONEYVAL) та Євразійська група з протидії легалізації злочинних доходів та фінансуванню тероризму (ЄАГ), Рада Європи та Європейська Комісія, Управління ООН з питань наркотиків та злочинності, Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки світу, Світовий банк, Міжнародний Валютний Фонд.
З 2002 року експерти Держфінмоніторингу України на постійній основі приймають участь та представляють інтереси України на Пленарних засіданнях Комітету MONEYVAL, залучаються до типологічних досліджень та взаємних оцінок країн-членів Комітету. Також Держфінмоніторинг приймає участь у заходах, організованих Групою з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF).

Держфінмоніторинг України приймає активну участь у складі Спеціального Комітету (MONEYVAL) у діяльності робочих груп та Пленарних засіданнях FATF, а також у роботі Регіональної контрольної групи FATF для Європи/Євразії. Крім того, Секретаріатом FATF  було запрошено представника Держфінмоніторингу України до участі у виїзній місії до Республіки Туркменістан, з метою визначення стану усунення недоліків, виявлених під час взаємної оцінки ЄАГ у 2011 році, та відповідності національної системи протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму Республіки Туркменістан стандартам FATF, а також відповідності іншим міжнародним стандартам (Конвенціям, Резолюціям Ради Безпеки ООН).
У 2012 році представника Держфінмоніторингу України також було обрано членом Бюро Конференції сторін Конвенції Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.
Обрання представника Держфінмоніторингу України членом керівного органу Конференції сторін Конвенції є підтвердженням того, що Україна є надійним партнером світової спільноти у протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, а також визнання високої репутації Держфінмоніторингу України як підрозділу фінансової розвідки.
З 2004 року Держфінмоніторинг представляє інтереси України (яка є країною-спостерігачем) у Євразійській групі з протидії легалізації злочинних доходів і фінансуванню тероризму.
Підтвердженням активної участі Держфінмоніторингу України у діяльності Євразійської групи є залучення України до спільних досліджень ЄАГ, зокрема, до типологічних, проведення спільних навчальних заходів, а також участь представників Держфінмоніторингу України у взаємних оцінках ЄАГ країн-членів ЄАГ і роботі ЄАГ (представник Держфінмоніторингу України призначений на посаду співголовуючого Робочої групи з типологій).
Держфінмоніторинг України з 2004 року є членом Егмонтської групи, яка на сьогодні поєднує фінансові розвідки 131 країни світу та забезпечує обмін інформацією, в розслідуванні щодо відмивання коштів і фінансування тероризму. Представники Держфінмоніторингу України постійно приймають активну участь у засіданнях Егмонтської групи. На засіданні Європейської регіональної групи представника Держфінмоніторингу було обрано одним з трьох регіональних представників від Європи строком на два роки. За посадою регіональний представник від Європи є членом Егмонтського Комітету – керівного органу Егмонтської групи. Це є визнанням високої репутації Держфінмоніторингу як ПФР та позитивно впливає на міжнародний імідж України.
У 2007 році Україна стала першою державою на пострадянському просторі, яку було обрано місцем проведення засідання Робочих груп Егмонт. Держфінмоніторинг України організував та провів у м.Києві засідання робочих груп Егмонтської групи, участь в якому прийняли 125 представників підрозділів фінансових розвідок та міжнародних експертів.
За сприяння міжнародних організацій (Рада Європи, Європейська Комісія, ЄАГ, Світовий Банк, МВФ, ЄБРР та ОБСЄ, ОЕСР та ін.) Держфінмоніторинг України на постійній основі організовує та проводить міжнародні семінари та конференцій за участю міжнародних експертів – представників підрозділів фінансових розвідок інших країн, правоохоронних органів, державних регуляторів та суддів.
Будучи однією з найрозвиненіших фінансових розвідок світу та маючи високу репутацію Держфінмоніторинг України постійно надає консультативну допомогу підрозділам фінансових розвідок інших країн світу щодо розвитку та вдосконалення їх національних систем протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Як приклад, фінансові розвідки Білорусі, Вірменії, Молдови, Киргизії, Казахстану, Азербайджану, та Таджикистану яким Держфінмоніторинг України надавав спонсорську допомогу, стали повноправними членами Егмонтської групи.
 

 


Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

18.12.2019
ZN,UA


Протидія "відмиванню" коштів: наздоганяючи Захід

16.07.2019
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про зміни у складі Ради національної безпеки і оборони України

01.07.2019
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України


СБУ блокувала масштабний механізм фінансування терористичної організації «ЛНР»

14.05.2019
OBOZREVATEL


Отримала світове визнання: топ успіхів Держфінмоніторинга України

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

Лист Адміністратору Архів подій RSS