О Ф І Ц І Й Н И Й   В Е Б - С А Й Т

Відомості про реєстрацію інформаційного ресурсу

Головна сторінка Мапа сайту Дата: 19.04.2019
укр рус eng
Президент
України
Верховна
Рада України
Урядовий
портал
 : : Міжнародне співробітництво : : Заяви міжнародних організацій
12.11.2010  Версія для друку


 

 ПУБЛІЧНА ЗАЯВА FATF

22 жовтня 2010 року, м. Париж, Французька Республіка

Група з розробки фінансових заходів протидії відмиванню коштів (FATF) – світова організація, що встановлює стандарти в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму. Для захисту міжнародної фінансової системи від ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму та з метою підвищення рівня додержання стандартів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму FATF визначила юрисдикції, що мають стратегічні недоліки, і, у співпраці з регіональними організаціями за типом FATF, співпрацює з ними з метою усунення цих недоліків, що становлять ризик для міжнародної фінансової системи. FATF та відповідні регіональні організації за типом FATF продовжать співпрацю з нижчезазначеними юрисдикціями та прозвітують про свій прогрес в усуненні визначених недоліків.

 

1.         Юрисдикції, щодо яких FATF закликає своїх членів та інші юрисдикції застосувати контрзаходи з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які становить ця юрисдикція[1].

 

Іран

 

2.         Юрисдикції зі стратегічними недоліками в системі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, які не долучилися до плану дій, розробленого FATF з метою усунення основних недоліків станом на жовтень 2010 року. FATF закликає своїх членів враховувати ризики, які виникають у зв’язку з недоліками національних систем нижчезазначених юрисдикцій.

 

Народна Демократична Республіка Корея

 

1.         Юрисдикції, щодо яких FATF закликає своїх членів та інші юрисдикції застосувати заходи протидії з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму, які становить ця юрисдикція:

Іран

FATF вітає останні кроки Ірану щодо налагодження  співробітництва з FATF, але все ще залишаються занепокоєння щодо здатності Ірану дієво усунути існуючі та значні недоліки в режимі протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Особливе занепокоєння FATF викликає нездатність Ірану усунути загрозу фінансуванню тероризму та серйозну загрозу, яку він створює для цілісності міжнародної фінансової системи. FATF закликає Іран до невідкладного та чіткого усунення недоліків в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, зокрема шляхом криміналізації фінансування тероризму та ефективного впровадження вимог до звітування про підозрілі операції.

FATF повторно звертається до країн-членів та всіх юрисдикцій із закликом рекомендувати своїм фінансовим установам приділяти особливу увагу діловим відносинам та операціям з Іраном, включаючи іранські компанії та фінансові установи. Крім того, для посилення уваги FATF підтверджує своє звернення від 25 лютого 2009 року до країн-членів та всіх юрисдикцій застосовувати ефективні контрзаходи для захисту їх фінансових секторів від загроз відмивання коштів та фінансування тероризму, які спричиняє Іран. FATF продовжує закликати юрисдикції захищатися від кореспондентських відносин, що використовуються для обходу або уникнення контрзаходів та мінімізації ризиків, та брати до уваги ризики відмивання коштів та фінансування тероризму під час розгляду запитів фінансових установ Ірану на відкриття філій та відділень у їх юрисдикціях. Якщо Іран не здійснить конкретні заходи для вдосконалення свого режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, у лютому 2011 року FATF розгляне можливість звернення до своїх членів та інших юрисдикцій щодо посилення контрзаходів.

2. Юрисдикції зі стратегічними недоліками в системі боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму, які не долучилися до плану дій, розробленого FATF, з метою усунення основних недоліків станом на жовтень 2010 року. FATF закликає своїх членів враховувати ризики, які виникають у зв’язку з недоліками національних систем нижчезазначених юрисдикцій.

Народна Демократична Республіка Корея

Народна Демократична Республіка Корея (НДРК) не взяла на себе зобов’язання щодо виконання міжнародних стандартів по боротьбі з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму та не відповіла на численні звернення FATF співпрацювати щодо цього питання. Значні недоліки режиму НДРК щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму становлять загрозу міжнародній фінансовій системі. НДРК повинна співпрацювати з FATF з метою формування ефективного режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму відповідно до міжнародних стандартів.[1] FATF вже попередньо видавала публічні заяви із закликом до застосування проти Ірану контрзаходів

Ці заяви в оновленому вигляді можна знайти нижче.


Гаряча лінія
Форми подання інформації
Перелік терористів
Перелік ризикованих країн
ДЛЯ ГРОМАДЯН З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ!
ЗМІ про Держфінмоніторинг

22.06.2018
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України

01.03.2018
УКРІНФОРМ


Ігор Черкаський, голова Держслужби фінансового моніторингу: «Фінансова система має відповідати глобальним стандартам, інакше економічне зростання неможливе»

29.08.2017
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня незалежності України

29.06.2017
ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ


Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України

02.03.2017
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНСТВО З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ


Переможці на зайняття посад державної служби категорії «А» за 28.02.2017 року

Лист Адміністратору Архів подій RSS